شرایط و قوانین

قوانین و مقررات

در راستای شفاف‌سازی و کاهش ابهامات و همچنین احترام به حقوق کاربران، قوانین و مقررات وضع شده توسط فرنا پلاس به اطلاع شما کاربران گرامی می‌رساند؛ لذا امیدواریم ابتدا بادقت، مطالب ذیل را مطالعه نموده و سپس جهت ثبت‌نام و خرید اقلام موردنظر اقدام نمایید. از اینکه فرنا پلاس را برای تأمین کالای موردنیاز خود انتخاب نموده‌اید، صمیمانه سپاسگزاریم.

قوانین عمومی:

اصول اساسی حاکم بر فعالیت فرنا پلاس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان است و خود را نسبت به انجام تکالیف بر اساس قوانین جاری کشور متعهد می‌داند.

 1. تمامی سفارش‌های ثبت شده در فرنا پلاس به‌غیراز سفارش‌های مربوط به شهر تهران توسط پست و تیپاکس جمهوری اسلامی ایران ارسال می‌گردد و مبلغ هزینه حمل‌ونقل

الف) با پست به‌صورت اتوماتیک در سایت محاسبه شده و به مشتری نشان داده می‌شود

ب) با تیپاکس به‌صورت پس‌کرایه است و باتوجه‌به مسافت طی شده حساب می‌شود.

 • برای ارسال سفارش‌های ثبت شده در مناطق 22 گانه شهر تهران بسته به انتخاب مشتری، به چهار روش پیک، پست، تیپاکس و تحویل حضوری در ساعات مشخص وجود دارد که در روش ارسال با پیک مبلغ حمل‌ونقل 55 هزار تومان است .
 • ارسال با پیک کالا مخصوص سفارشاتی است که

الف) در روزهای شنبه تا چهارشنبه تا ساعت 13 همان روز

ب) در روزهای پنجشنبه تا ساعت 11 همان روز روی سایت ثبت گردد .

 • همچنین به اطلاع می‌رساند که تحویل حضوری کالا در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15 الی 17 و روز پنجشنبه از ساعت 12 الی 13 به جز روزهای تعطیل به آدرس زیر انجام می‌گردد.

فرنا پلاس تمامی سفارش‌های ثبت شده را فقط به صاحب فاکتور با ارائه مدرک شناسایی معتبر تحویل می‌دهد.

آدرس فرنا پلاس: تهران، میدان فردوسی، مجتمع مرکز تجارت جهانی فردوسی طبقه 3/1

 • لازم به ذکر است به‌منظور رعایت حقوق مشتریانی که امکان تحویل حضوری محصولات را ندارند، در ساعات غیر از ساعات ذکر شده، امکان تحویل کالا به‌صورت حضوری وجود ندارد.
 1. فرنا پلاس، همواره تلاش خود را برای صحیح‌وسالم رساندن تمامی سفارش‌های به دست مشتری می‌کند. ازآنجایی‌که بسته‌بندی تمامی مرسولات ایمن و استاندارد می‌باشد؛ لذا در هنگام تحویل کالای خریداری شده از مأمور توزیع قبل از تحویل‌گرفتن کالا، سفارش خود را چک نموده و اگر مرسوله مغایر با هرآنچه که در هنگام ثبت سفارش بود و یا بسته‌بندی مرسوله مخدوش و دچار ضرب‌خوردگی بود، از دریافت کالا خودداری نموده و مراتب را به فرنا پلاس اطلاع دهید تا کارشناسان فرنا پلاس مشکل به وجود آمده را پیگیری نمایند. بدیهی است پس از تحویل کالا، مسئولیت هرگونه ایراد ظاهری و فیزیکی به عهده مشتری بوده و فرنا پلاس مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.
 2. در صورت بروز هرگونه مشکل در سامانه درگاه پرداخت فرنا پلاس، مبلغ کسر شده، مطابق با قوانین بانکی، طی مدت 15 دقیقه تا 72 ساعت کاری به‌حساب مشتری برگشت داده خواهد شد.

فرنا پلاس خود را موظف می‌داند همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام داده و کالاهای سفارش داده شده را به‌موقع و دراسرع‌وقت تحویل مشتری نماید.

 1. به دلیل عدم امکان تغییر رنگ و مدل لازم است که سفارش خود را بادقت ثبت نمایید.
 2. تمامی محصولات موجود در فرنا پلاس دارای 5 روز ضمانت بازگشت کالا هستند.

لازم به ذکر است که بازگشت پنج‌روزة کالا، تنها شامل سفارشاتی می‌شود که دارای شرایط زیر باشند:

 • محصول مشکل باتری یا سخت‌افزار داشته باشد.
 • هیچ‌گونه آسیبی (از قبیل خیس شدن، پارگی، خش و...) به جعبه محصول وارد نشده باشد.
 • سفارش برگشتی عیناً همانی باشد که ارسال گردیده است. (مغایرتIMEI وجود نداشته باشد.)
 • هزینه مرجوع نمودن کالا به فرنا پلاس، به عهده مشتری می‌باشد
 • به اطلاع می‌رساند مدت‌زمان واریز وجه کالای عودت داده شده به فرنا پلاس 72 ساعت کاری می‌باشد.

همراهان فرنا پلاس می‌توانند در صورت دارابودن شرایط بالا کالای مرجوعی را به

آدرس پستی: تهران، میدان فردوسی، مجتمع مرکز تجارت جهانی فردوسی، طبقه 6، واحد 4 ارسال نمایند.

لازم به ذکر است که قبل از بازگرداندن کالا، لزوماً باید با کارشناسان پشتیبان فرنا پلاس هماهنگ نمایند. کارشناسان فرنا پلاس از تحویل‌گرفتن کالاهای عودتی که توسط مشتری هماهنگ نشده‌اند، خودداری خواهد نمود.

 1. امکان عودت وجه تنها به حسابی که از آن حساب کالا خریداری شده است وجود دارد و فرنا پلاس از واریز وجه به‌حساب شخص دیگر یا شماره‌حساب دیگر معذور است.
 2. برخی کالاها به دلیل شرایط خاصی که دارند (مثل ثبت به نام خریدار در شرکت‌های مادر و یا ثبت در سیستم‌ها و سایت‌های شرکت‌های تولیدکننده به نام خریدار) و امکان عودت حتی در صورت آکبند بودن و استفاده‌نشدن را ندارند.
 3. درصورتی‌که پس از سفارش مشتری، به هر دلیلی تأمین کالا توسط فروشنده با موفقیت انجام نشود فرنا پلاس پس از اطلاع‌رسانی به مشتری نسبت به لغو سفارش اقدام نماید. بدیهی است در این شرایط مبلغ پرداختی مسترد خواهد شد.
 4. قیمت درج شده در فرنا پلاس قطعی بوده و بعد از نهایی‌شدن خرید و پرداخت وجه آن، تحت هیچ عنوان اعم از نوسانات نرخ ارز یا تغییرات هزینه‌های گمرکی یا تحریم یا هر عنوان دیگر قابل‌افزایش و یا کاهش نبوده و امکان لغو سفارش نمی‌باشد.
 5. باتوجه‌به اینکه مبدأ تمامی واریزی‌ها قابل‌تشخیص نمی‌باشد؛ لذا مسئولیت کلیه وجوه واریزی به‌حساب این شرکت بر عهده خریدار است.